Často kladené otázky

Načítávanie...
 •  
 • Darčeková karta

  Vzhľadom na súčasnú situáciu nie je možné uplatniť darčekové poukazy zakúpené v stacionárne obchody.

 • Vyplňte formulár a pošlite ho na e-mailovů adresu biuro@oriens-bijou.pl.

 • Hodnotu darčekového poukazu vám preplatíme v plnej výške do 7 dní.

  Vyplňte formulár

  ČO JE ZLATO VERMEIL?

  Tovar v tejto kategórii je vyrobený z vysoko kvalitného striebra s rýdzosťou 925 pokrytého vrstvou 18-karátového zlata. Proces Vermeil, ktorý vo výrobe šperkov využívame, bol vyvinutý vo Francúzsku pred niekoľkými storočiami. Vďaka využitiu tejto metódy, špecializovanej technológií a najkvalitnejším vzácnym kovom môžeme získať jedinečné, veľmi odolné a krásne šperky, ktoré sú už mnoho rokov populárnou alternatívou pre 18-karátové zlato.

 • AKO ZISTÍM VEĽKOSŤ PRSTEŇA?

 • Pomocou nepružnej šnúrky, alebo papiera (cca 1cm širokej), zmerajte svoj prst po obvode. Zmerajte dĺžku papiera/šnúrky pravítkom. 
 • Následne porovnajte veľkosti prsteňov: 10 (50)= 20.6 mm, 12 (52)= 21.4 mm, 13 (53)= 22.2 mm, 14 (54)= 23 mm, 16 (56)= 23.8 mm
 •  
 • ZASIELAME TOVAR DO ZAHRANIČIA?

  Tovar zasielame len na území Slovenskej republiky. Tovar do ostatných krajín nezasielame.

  JE MOŽNÉ KÚPIŤ JEDNU NÁUŠNICU?

  V e-shope nie je možné kúpiť jeden kus náušnice, predávajú sa výhradne po dvoch. Jednu náušnicu môžete zakúpiť v kamennej predajni. Za jeden kus zaplatíte 50 % pôvodnej ceny páru náušníc.

  STAROSTLIVOSŤ O ŠPERKY

  Šperky Tous sú vyrobené z vysoko kvalitných kovov a drahokamov s využitím nových technológií a nových materiálov ako napr. titán, silikón, syntetické drahokamy (získané metódou hydrotermálnej syntézy), cinabarit alebo dvojvrstvový zlatý laminát (striebro laminované dvoma vrstvami zlata). Aby boli šperky čo najdlhšie v perfektnom stave, dodržiavajte pokyny uvedené v certifikáte pravosti, ktorý ste k nákupu obdržali.

  • Šperky skladujte v krabičke. Vyhnete sa tak poškriabaniu.
  • Vyvarujte sa kontaktu s vodou. Ak potrebujete šperk vyčistiť, prineste ho na našu predajňu.
  • Zabráňte kontaktu šperkov s chemikáliami. 
  • Nevystavujte ich zmenám teploty ani mechanickému poškodeniu.
  • Šperky časom môžu javiť známky opotrebenia.
  • Pravidelne kontrolujte stav kameňov a spojov na retiazkach a náramkoch.

    

  Ku každému nákupu dostanete leták Desatoro pokynov pre správne používanie našich šperkov.

  1. Skladovanie šperkov

  Aby ste zabránili poškriabaniu šperkov, skladujte ich v pôvodných baleniach a nedopustite, aby sa šperky navzájom dotýkali.

  1. jemné čistenie

   

  • Šperky čistite pomocou jemného mydla, mäkkého kefky a teplej vody. Po opláchnutí mydla veľkým množstvom vody a osušení by mal šperk získať svoj pôvodný vzhľad. Šperky s drahokamami by mal čistiť profesionál.

   

  • Zlato a striebro môže na vzduchu oxidovať. Táto reakcia sa môže zosilniť hlavne u strieborných výrobkov, pri kontakte s pH vašej pokožky. V dôsledku oxidácie môže zlato získať červené sfarbenie a striebro žlté alebo tmavšie sfarbenie. Ak chcete šperk vyčistiť, prineste ho na našu predajňu Tous.

   

  • Diamanty a drahé kamene vyžadujú osobitnú starostlivosť

   

  • Vyhýbajte sa nárazom diamantov a drahých kameňov na tvrdý povrch a nevystavujte ich extrémnym zmenám teploty.

   

  1. Čo šperkom škodí?

   

  • Ortuť trvalo poškodzuje každý drahý kov, preto sa vyhýbajte akémukoľvek kontaktu s touto látkou. Ak však váš šperk príde do styku s ortuťou, prineste šperk čo najrýchlejšie do našej predajne Tous. Na predajni ortuť odstránime a budeme sa snažiť obmedziť rozsah poškodenia.

   

  • Šperky s kryštálmi alebo lakované šperky, ako napr. kultivované perly, perleť a koral organického pôvodu, sú veľmi chúlostivé. Zabráňte kontaktu týchto šperkov s chemickými látkami a kozmetikou (lak na vlasy, parfum, krém a pod.).

   

  1. Biele zlato

  Biele zlato s rýdzosťou 750 je zliatina rýdzeho zlata a striebra, paládia alebo iných kovov. Biele zlato má pôvodne šedú farbu, pre získanie typického bieleho odtieňa je zlato vždy potrebné pokryť vrstvou ródia. Rhodiovanie sa v dôsledku kontaktu s pokožkou časom zotrie - tento proces prebieha najrýchlejšie u prsteňov a náramkov.

   

  1. Šperky sa s vodou nemajú rady

  Venujte pozornosť tomu, aby šperky obsahujúce kožené prvky neprišli do styku s vodou. Kontakt s vodou môže spôsobiť poškodenie usne. Ak chcete tento typ tovaru vyčistiť, zverte ho odborníkom v našej predajni Tous.

   

  1. Galvanické tvarovanie - chytré zlato

  Táto najmodernejšia metóda výroby šperkov umožňuje vytvárať veľké kusy šperkov bez viditeľných spojov. Práve z dôvodu veľkých a veľmi hladkých plôch je nutné tieto šperky chrániť pred nárazmi. Spoločnosť Tous je priekopníkom tejto technológie založenej na mnohých inováciách a preto vám neodporúčame pokúšať sa o opravu týchto šperkov mimo siete našich predajní.

  1. Údržba

  Pravidelne kontrolujte upevnenie drahokamov vo svojich šperkoch (najmä u prsteňov a náramkov) a náhrdelníky z kultivovaných perál alebo drahých kameňov raz za čas nanovo navlečte.

   

  1. Vyhnite sa domácim opravám

  Šperky nikdy nenapínajte, neskracujte, netrhajte ani nestláčajte. Ak budete chcieť šperk prispôsobiť alebo modifikovať, prineste ho na predajňu Tous a naši odborníci pre vás vytvoria každú zmenu, ktorá bude možná.

   

  1. Certifikát pravosti Tous

  K nákupu šperku Tous obdržíte Certifikát pravosti, ktorý zaručuje legálny pôvod výrobku. Tento certifikát je zárukou dobre odvedenej práce, ktorou je firma Tous známa už od roku 1920. Všetky šperky Tous spĺňajú najvyššie štandardy podľa Puncového zákona. Používame vysoko kvalitné zlato (750/000) a striebro (925/000). 

   

  STAROSTLIVOSŤ O KOŽENÉ KABELKY A DOPLNKY

  Produkty Tous sú zhotovené z vysoko kvalitných kožených materiálov. Koža je prírodný materiál a v dôsledku nesprávneho používania a údržby sa môže poškodiť.

  Vyhnite sa kontaktu prírodnej kože s oblečením alebo s materiálmi, ktoré by produkt mohli znečistiť alebo sfarbiť. Všetky škvrny budú neodstrániteľné.

  Vyhnite sa otieraniu kože o ostré okraje. Otieranie môže spôsobiť poškodenie výrobku (prerezanie).

  Kožu neperte.

  Vyvarujte sa dlhodobého kontaktu kože s dažďom alebo so zdrojom tepla.

  Nepoužívajte na koži žiadne agresívne pôsobiace prostriedky.

   

  Spoločnosť Tous potvrdzuje, že tovar je vyrobený ručne a zaručuje starostlivú kontrolu kvality. Všetky produkty sú vyrobené z prírodných materiálov, a preto akékoľvek rozdiely vo farbe a odtieni nemôžu byť považované za chybu.

  Pre správne udržanie kvality uchovávajte výrobok v pôvodnom balení (protiprachové vrecko). V období, keď výrobok nepoužívate, vrecúško vyplňte pokrčeným papierom alebo fóliou, aby výrobok zachoval svoj pôvodný tvar.

   

  STAROSTLIVOSŤ O KABELKY A DOPLNKY ZO SYNTETICKÝCH LÁTOK

  Produkty Tous sú zhotovené z vysoko kvalitných syntetických materiálov.

  Vyhnite sa kontaktu syntetickej látky s oblečením alebo s materiálmi, ktoré by sa produktom mohli znečistiť alebo sfarbiť. Všetky škvrny budú neodstrániteľné.

  Vyhnite sa otieraniu syntetickej látky o ostré okraje. Otieranie môže spôsobiť poškodenie výrobku (prerezanie).

  Syntetickú látku neperte.

  Vyvarujte sa dlhodobého kontaktu syntetickej látky s dažďom alebo so zdrojom tepla.

  Nepoužívajte na syntetickú látku žiadne agresívne pôsobiace prostriedky.

  Spoločnosť Tous potvrdzuje, že tovar je vyrobený ručne a zaručuje starostlivú kontrolu kvality.

  Pre udržanie kvality uchovávajte výrobok v pôvodnom balení (protiprachové vrecko). V období, keď výrobok nepoužívate, vrecúško vyplňte pokrčeným papierom alebo fóliou, aby výrobok zachoval svoj pôvodný tvar.